Stejně jako v Londýně. Do Galerie Rudolfinum je vstup zdarma.

V kontinentální Evropě se za návštěvu muzeí a galerií musí platit. A někdy poměrně hodně. Když chce turista v Barceloně navštívit památky architekta Gaudího, což zvládne během jednoho dne, vyjde ho to na nějakých sto euro. Naopak pokud budete týden navštěvovat fantastické sbírky londýnských muzeí a galerií, nebude vás to stát ani libru.

Tamní umělecké instituce – jako je prestižní Britské muzeum, Národní galerie, muzeum Victoria & Albert či Historické muzeum, mají tradičně bezplatný vstup – neboť chtějí umožnit návštěvu každému, koho sbírky zajímají – bez ohledu na to, jak hluboko má do kapsy.

A ke stejné filozofii se před časem přihlásila významná pražská Galerie Rudolfinum, která své výstavy a provoz hradí z darů. Například stávající výstavu finančně podpořil Nadační fond Avast.

A co návštěvníky čeká? Až do poloviny srpna vystavuje Galerie Rudolfinum poměrně prestižní kolekci mapující současné figurální umění. Na výstavě s názvem A COOL BREEZE jsou k vidění práce sedmnácti světových umělců – například Krištofa Kintery či Antony Gormleyho.