Příběhy lidskosti uprostřed australských požárů

Austrálii sužuje již několik měsíců vlna rozsáhlých požárů, které si vyžádaly oběti na životech lidí i zvířat. Odhaduje se, že během požárů zahynulo přes 500 milionů zvířat. Kromě strachu vyvolala tato katastrofa také vlnu solidarity v celé Austrálii. Například před potravinovou bankou ve Viktorii se tvořily kolony aut lidí, kteří se rozhodli darovat potraviny. Erin Riley zase nabídla ubytování a ustájení pro koně. Během Vánoc se její příspěvek na Twitteru rozšířil a Erin vytvořila databázi, kde je 3 000 nabídek přístřeší pro lidi i domácí zvířata. Už se podařilo ubytovat přes 50 rodin, jiní hledají jen sprchu a místo, kde by si mohli na chvíli odpočinout.

Nepomáhají jen obyčejní lidé v rámci svých komunit, zapojili se také známe osobnosti. Australské komičce Celeste Barber se podařilo za 24 hodin získat přes 5,5 milionu amerických dolarů poté, co na Instagramu zveřejnila fotku z obýváku tchyně, kde je vidět oranžovo-žluté peklo za okny. Další umělci se rozhodli uspořádat benefiční koncerty. K dárcům se připojila také americká zpěvačka Pink, která darovala přes 500 000 USD australským hasičům. Připojila se také řada tenistů v čele s Nickem Kyrgiosem, který se rozhodl darovat za každé eso 200 australských dolarů.

Pokud byste i vy chtěli přispět, tady je výběr organizací, které v současné době pomáhají v Austrálii.

Zdroj: https://www.theguardian.com/australia-news/2020/jan/04/beautiful-gestures-the-good-news-stories-coming-out-of-australias-bushfires, BBC

 

 

RUBRIKY: ,