Potraviny a hygienické potřeby pro ženy bez domova

Foto zdroj: Veronika Kratochvílová

Na facebooku Veroniky Kratochvílové jsme narazili na tuto výzvu. Rádi ji šíříme dále:

“Holky, mámy, dcery, ségry, kámošky!!! (A taky vy, kluci, kteří všechny tyhle křehký stvoření milujete)
Před časem se povedla naprosto úžasná věc. Díky sdílenýmu postu tady na FB se spousta z vás rozhodla vyprázdnit svoje skříně, a pomoct tak holkám z denního centra žen bez domova v Žitný ulici, aby si přes všechny těžkosti, kterým na ulici musí denodenně čelit, mohly zase připadat jako lidský bytosti a obléct si nejen to, co je zahřeje, ale třeba i to, co jim sedí a sluší. 

Možná jste se právě vrátili z dovolený a z ledničky vyházeli půlku zkažených věcí, který jste tam zapomněli. A nebo na dno špajzu schováváte instantní polívky, paštiky a sušenky, o který jste v kempu, na vodě ani v horách nezavadlili, protože jste dali jednoduše přednost něčemu lepšímu.
Ale právě po těchhle trvanlivých potravinách je v centru momentálně velká sháňka. Stejně tak i po hygienických potřebách jako jsou spreje proti vším, šampony, sprchový gely nebo barvy na vlasy. 

Cukru, mlíka a oleje taky není nikdy dost, a holky vám za to budou neskonale vděčný!
Spaní venku pod širákem a pozorování hvězdný oblohy před usnutím, je sice v současný době ještě velká zábava, ale za pár týdnů už to taková legrace nebude. Zima přijde rychleji, než si většina z nás dokáže představit… Takže kdybyste měli nějaký spacáky a přikrývky nazbyt, uděláte holkám ohromnou službu. Do centra buď můžete zaběhnout a věci osobně předat, a nebo poslat balík na adresu:
NÍZKOPRAHOVÉ DENNÍ CENTRUM PRO ŽENY
Žitná 35, Praha 1, 110 00 Holky sobě ”  
Kontakt: Farní charita Praha 1 Nové Město, email koordinátora dárců: teren1@programmari.cz
RUBRIKY: