Nocleženka za stovku – noc v suchu

Zachycení reálného života lidí bez domova, foto: prof. Jindřich Štreit

Zachycení reálného života lidí bez domova, foto: prof. Jindřich Štreit

“Nemůžeme pomoci každému, ale každý může pomoci někomu.” Takové je motto projektu, díky kterému mohou lidé bez domova strávit noc v noclehárně Armády spásy. Jedna nocleženka = 100 Kč = jedna noc. Teď s přicházející zimou je možnost strávit noc v teple víc než aktuální.

Nejde jen o samotné přespání, člověk bez domova má zajištěnu i polévku s pečivem, teplý nápoj a má možnost se osprchovat a provést osobní hygienu.  Do projektu Nocleženky jsou zapojené skoro všechny noclehárny Armády spásy a to PrahaBrno Karlovy VaryOstrava, Krnov, Opava, Šumperk a Havířov. Zakoupené Nocleženky jsou spravedlivě rozdělovány do jednotlivých měst podle počtu lůžek.

Kde pořídit noc v teple?

foto: prof. Jindřich Štreit, www.noclezenka.cz

Nocleženky je možné zakoupit tady… Na tomto odkazu se také dozvíte víc a můžete si přečíst i některé příběhy klientů Armády spásy.

V České Republice žije odhadem přes 60.000 lidí bez domova. Pro mnohé z nich je přespání v zařízení Armády spásy jedinou možností, jak v zimě neumrznout. Mnoho lidí bez domova se do své smutné situace dostalo bez vlastního zavinění, vinou těžké psychické nebo fyzické nemoci.

www.noclezenka.czwww.armadaspasy.cz

 

RUBRIKY: