Nikdy to nevzdávejte! Vzkazují mladí filantropové svým následovníkům

“Naučil jsem se naslouchat ostatním.” “Naučil jsem se spolupracovat.” “Hlavní je, že ukazujete druhým, jak jednoduché je dělat dobro.” Podobné vzkazy psali mladí lidé, kteří se rozhodli pomáhat a zapojit se do programu Nadace Via Dobro-druziLetošní ročník skončil a tak nastal čas to společně oslavit. Na závěrečném setkání v Prostor 8 se účastníci společně těšili z úspěchů benefičních akcí mladých filantropů a filantropek.

Program Dobro-druzi podporuje týmy dětí a mladých lidí ve věku od 6 do 26 let, které se rozhodnou věnovat vlastní nápady, aktivitu, energii, čas a vybírají prostřednictvím benefičních akcí finanční prostředky pro dobrou věc. Do letošního ročníku se zapojilo přes 200 dětí a mladých lidí, kterým se dohromady podařilo získat téměř 600 000 Kč.

Na setkání mladých filantropů dorazil také Marek Hilšer a řekl k tomu: “Setkání Dobro-druhů, mladých lidí, kteří pomáhají druhým, je dobrou zprávou pro dnešní dny. Sjeli se z celé republiky, aby se inspirovali a posílili pro další práci. Někdy dlouho hledáme smysl života a oni už ho s tak samozřejmou lehkostí našli. Při setkání s nimi se mi vybavila slova J. Masaryka.”

Tady jsou: “Na jedno jsem vždycky věřil, že nás pánbůh udělal všechny stejné, jeden je bílý a druhý černý, jeden je krásný, jako vy a já, nebo poďobaný od neštovic, ale všem je nám zima, když venku mrzne a všichni se potíme když praží slunce a všichni musíme dýchat, abychom se neudusili. A všechny nás nakonec odvezou. Všichni jsme smrtelní i nesmrtelní, ale pro tohle nesmíme jeden z druhého dělat otroka, pro tohle každý ať jeho táta byl prezident, nebo dráteník, musí mít stejnou příležitost žít plný život. Nikdo nikdy si nesmí myslet, že je něco lepšího než ten druhý. Možná, že toho má víc v makovici. 

Možná, že nosí lepší košili. Možná, že má fortelnější ruce. Možná, že má větší bicepsy. Ale tohle všechno ho jenom zavazuje, jenom zavazuje, aby toho udělal tím víc, tím víc pro ty s menšími bicepsy a s horší košilí.
Jenomže tomuhle mohou věřit jenom a rozumět jenom ti lidé, kteří mají rádi lidi.
Mít rád lidi a milovat lidi, to je to celé tajemství. A jediný recept na štěstí.
A to platí pro všechny. Pro mě, pro vás, pro Stalina, pro Trumana, pro celý svět. …..”

 

RUBRIKY: