Dražba auta ve prospěch dětí z dětských domovů

tomáš„Je to příběh jak z Hollywoodského filmu. Kluk z ulice, průšvihář, jednoho dne z trucu předběhne tramvaj a změní mu to celý život. Tak podstatně, že dnes pomáhá podobným klukům, aby nespadli na dno. Neuvěříte, co se kvůli tomu rozhodl obětovat…,“ tak začíná reportáž ze včerejšího pořadu Očima Josefa Klímy. Tím klukem z ulice je Tomáš Slavata, sportovec, filantrop, srdcař. A co že se rozhodl obětovat? Nejdřív svůj byt. Aktuálně svoje auto.

Nabízí ke koupi Jeep Grand Cherokee 4.7i V8 162 kw v plné výbavě s koženým interiérem a komplet výbavou na lehký off road. Tomáš auto nejdřív 3 měsíce hledal a pak 4 měsíce upravoval a kompletně přestavěl. Původně pro sebe, a to aby sloužilo jako náhradní vůz k Land Roveru Discovery II na charitativní akce, které Tomáš realizuje po celé ČR a také na Slovensku. Auto musí zvládnout 3 tunový vlek s veškerým materiálem. Bohužel po několika jízdách Tomáš zjistil, že Jeep je poměrně lehké auto a s tak těžkým vlekem není při silném větru stabilní.

1Aukce auta probíhá tady: www.bit.ly/aukcejeep. Za utržených 250 000 Kč Tomáš Slavata nakoupí celkem 60 horských kol pro děti z dětských domovů nebo sociálně slabých rodin. Dalších 100 000 Kč chce investovat do nákupu sportovního vybavení pro děti z dětského domova Tuchlov na plánovanou cestu na kolech k Baltu. Pokud auto prodá za víc, vezme další děti z DD nebo sociálně slabých rodin, které vyhrají závody Slavata Triatlon Tour, na týdenní sportovní kemp. Prostě samé úžasné plány.

Více o Tomášovi i aukci se dozvíte na jeho stránkách.

Také na Umění darovat už jsme s Tomášem dělali rozhovor.

A určitě koukněte na reportáž: