Daruj RAKETU – výzva dětem

Darovat a pomáhat je mnohem jednodušší než se může na první pohled zdát. Vůbec nezáleží na tom, kolik nám je let nebo jak hluboko máme do kapsy.

Časopis RAKETA, který už třetím rokem vydává nakladatelství Labyrint, právě odstartoval projekt Daruj RAKETU. V rámci této výzvy mohou děti vybrat někoho, kdo si RAKETU zaslouží a z nějakého důvodu si ji nemůže pořídit. Nakladatelství vybraným malým čtenářům pošle 1000 výtisků RAKETY zdarma.

Když jsme před půl rokem vydali číslo RAKETY „Jinýma očima“ o toleranci jinakosti a hendikepech, popravdě jsem netušil, jaké na inkluzivní téma – i když zpracované naším „raketovým“ zábavně-vzdělávacím způsobem – budou reakce. Ohlasy od našich čtenářů byly ovšem skvělé. Protože v redakci považujeme za důležité o těchto věcech mluvit a přemýšlet, napadlo nás, zkusit to posunout ještě o kus dál – vyzvat děti, aby samy rozhodly, zda někomu dovedou něco darovat a současně si to dokážou i zdůvodnit. Proto jsme přišli s výzvou Daruj Raketu,” říká Joachim Dvořák, majitel nakladatelství Labyrint.

A jak darovat?

Stačí, když splníte dva jednoduché kroky:

  1. KROK:

Zamyslete se nad tím, komu byste rádi časopis věnovali. Může to být kamarád/ka nebo spolužák/čka, klub, družina, dětský domov nebo třeba neziskovka.

  1. KROK:

Napište nám příběh, krátký rozhovor, složte písničku, namalujte obrázek, komiks nebo natočte video, KOMU a PROČ máme Raketu vašim jménem věnovat. Nezapomeňte uvést adresu obdarovaného a kontakt na vás.

Nové prázdninové číslo časopisu RAKETA nakladatelství Labyrint na vlastní náklady zabalí a rozešle zdarma.

A co víc – nejzajímavější návrhy budou odměněny knížkami z nakladatelství Labyrint. Slavnostní vyhlášení proběhne 11. června v rámci tradičního Dětského Komiksfestu na Lodi Tajemství.

Pozor! Vaše návrhy musí být doručeny poštou nebo na e-mail nejpozději do 31. května 2017.

Informace naleznete také na Facebooku RAKETY.

RUBRIKY: ,