Vítězové EY společensky prospěšného podnikatele roku

Soutěž EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2016 zná své vítěze. Stali se jimi Tomáš Masopust a Gabriela Štěpánková z organizace Portus Praha. V letošním jedenáctém ročníku nebyla nouze o výjimečné osobnosti, které svým osobním příkladem, dlouholetou prací pro druhé, odvahou měnit zažité stereotypy a osvětou týkající se tabuizovaných témat mění celou společnost.

A takovou je Foto 1-Tomas-Masopust-a-Gabriela-Stepankova-Portus-Praha-vitezovenesporně i Hana Malinová, zakladatelka a ředitelka organizace ROZKOŠ bez RIZIKA, z. s., která v letošním roce obdržela Cenu poroty za celoživotní přínos v oblasti společenské prospěšnosti.

Vítěze společensky prospěšné kategorie vyhlašuje společnost EY v rámci soutěže EY Podnikatel roku České republiky ve spolupráci s mezinárodní organizací zaměřenou na podporu sociálních inovátorů Ashoka.

„Titul EY Společensky prospěšný podnikatel roku nevnímáme jako cenu určenou pouze pro nás, ale jako ocenění dlouholeté každodenní práce pro celý tým, pro všechny, kteří společně s námi budují chráněná bydlení a sociální podniky, protože jsou přesvědčeni, že to je něco, co má smysl. Tato cena je pro nás velkou motivací k další činnosti,“ uvedli Tomáš Masopust a Gabriela Štěpánková z organizace Portus Praha.

Foto 3-Hana-Malinova-Rozkos-Bez-Rizika-Cena-poroty„Z ocenění mám upřímnou radost. Velmi mě to překvapilo. Má radost se znásobuje tím, jak na moje ocenění zareagovali lidé z mého okolí a jakou radost jim rovněž udělalo. V první řadě mému muži, ale také řadě odborníků z řad sociologů, biologů a lékařů,“ uvedla Hana Malinová z organizace Rozkoš bez Rizika a držitelka Ceny poroty za celoživotní přínos v oblasti společenské prospěšnosti.

„Ashoka po celém světě vyhledává a podporuje odvážné a podnikavé lidi, kteří přinášejí inovativní řešení vážných společenských výzev. S radostí jsme se proto připojili k podpoře ocenění EY Společensky prospěšný podnikatel roku. Je to skvělá příležitost ukázat vynikající příklady těch, kdo si za cíl svého podnikání zvolili změnit společnost k lepšímu, a inspirovat tak generaci dalších,“ říká Ondřej Liška, ředitel organizace Ashoka v České republice.

Ocenění EY Společensky prospěšný podnikatel roku uděluje speciální porota. Vybírá z podnikatelů, kteří v praxi aplikují zásady podnikání tak, aby dosáhli řešení společenských problémů.

Podnikání společensky prospěšných podnikatelů je o zavádění praktických inovativních přístupů zaměřených na podstatné záležitosti, které často zůstávají na okraji zájmu společnosti. Toto podnikání není synonymem pro charitu nebo filantropii a mělo by poskytovat praktickou a životaschopnou alternativu k čistě charitativní či státní politice v dané oblasti.

 

RUBRIKY: