Národ sobě (a Ještědu)

ilustrace_06_komiks_obr.1Horský hotel Ještěd se pomalu vrací do své bývalé krásy. Pomůže tomu i veřejná sbírka, která překonala očekávání organizátorů. Ta proběhla počátkem roku 2014 na webu Katalyzátor a byla určena na obnovu hotelového baru Avion.

Cílová částka 130 tisíc korun byla díky štědrosti drobných dárců překonána dlouho před uzavřením sbírky, které bylo naplánováno na konec března 2014. Bar tak bude vybaven ještě lépe, než organizátoři doufali.

ilustrace_06_komiks_obr.2

Za akcí stojí spolek Ještěd 73, který se snaží o obnovu hotelu Ještěd tak, aby vypadal jako v době svého otevření právě v roce 1973. Už se například podařilo zrenovovat obelisk Rohanův kámen a zrekonstruovat hotelový salonek. Díky sbírce došlo také na obnovení původního vybavení baru Avion, do kterého zamířily repliky originálních barových židlí, křesel a podsvícených kulatých stolů.

ilustrace_06_komiks_obr.3

Drobní donátoři mohli přispět různě. Třeba částkou 500 Kč, za niž získali plakát s technickým nákresem pro výrobu repliky původního barového stolku na Ještědu od akademického architekta Otakara Binara. Ten nejvelkorysejší donátor, který daroval částku 38 500 Kč, za niž se pořídila replika původního barového stolku, se pak pyšní štítkem se svým jménem právě na tomto stolku.

RUBRIKY: