Fotbalový klub OGC Nice pomáhá pozůstalým po obětech teroristického útoku

Fotbalový klub OGC Nice se rozhodl pomoci pozůstalým po obětech jednoho z největších teroristických útoků posledních let, ke kterému došlo k červenci právě v Nice.

Nákladní auto vjelo do davu lidí oslavujících státní svátek Dobytí Bastily a zabilo 85 lidí. Klub připravil speciální dresy, na kterých byla jména obětí vypsána do tvaru srdce, následně je vydražil a pro pozůstalé získal v přepočtu přes tři miliony korun.

Nejvíce vynesl dres nejznámějšího hráče Nice Maria Balotelliho, o kterého po řadě výstřelků nebyl v létě příliš velký zájem, navzdory tomu, že má v životopise takové pojmy jako Inter Milán, Manchester City, AC Milán nebo Liverpool.

Průšviháře, který měl v minulosti problémy se spoluhráči, trenéry, policií i mafií, se nakonec až v rozjeté sezoně ujal právě OGC Nice. Jak k tomu došlo, prozradil Mario Balotelli v rozhovoru pro francouzskou televizi Canal Plus.

„Mluvil jsem s prezidentem klubu a ten mi řekl: Máme mladý tým a byl bych rád, kdyby ses k nám přidal. V Nice se ti bude líbit – město je hezké, potřebuješ se znovu začít smát. A to je pravda, shodli jsme se na tom. V posledních letech mě už fotbal tolik nebavil. Teď se mi nadšení vrací, díky čemuž hraji lépe. Není to jen hezkým městem, ale hlavně trenérem, jeho filozofií a spoluhráči.“

Na trávníku je to vidět, Balotelli nastoupil ve francouzské lize do pěti zápasů a vstřelil už šest gólů, Nice jako jediné v soutěži neprohrálo a vede tabulku o šest bodů. Letošní příběh OGC by se tedy dal shrnout jako ‚Pomoz a bude ti pomoženo‘.

Zdroj: Český rozhlas

RUBRIKY: