Facebooková pomoc

ilustrace_06_komiks_c11_obr.1Říká se, že Facebook mění naše chování. Třeba to jak se chováme k jiným lidem, jak vnímáme informace a jak se vyjadřujeme. Spousta lidí se na sociální síť, která se stává pomyslnou virtuální planetou, na které žijí prakticky všichni, dívá skrz prsty. Jenže Facebook je skvělý nástroj nejen pro to, jak se pobavit se spolužáky, co je člověk třicet let reálně neviděl, ale i jak pomáhat ostatním.

ilustrace_06_komiks_c11_obr.2Mnoho skvělých charitativních projektů vzniklo a uspělo díky tomu, volání o pomoc víc vidět i slyšet. Stačí vzpomenout třeba Movember, projekt, který upozorňuje na rakovinu prostaty a u nás získává prostředky pro Nadační fond onkologie pro 21. století. Stejně tak to byly sociální sítě, díky nimž se vybralo osm milionů britských liber na výzkum rakoviny v rámci kampaně #nomakeupselfie, kdy internet zaplavily fotky žen bez make-upu.

ilustrace_06_komiks_c11_obr.3Český projekt Pomoc maminkám v nouzi peníze na „velké věci“ nevybírá. Ale propojuje rodiče, kteří mají možnost pomáhat s těmi, kteří nejsou schopni zabezpečit potřeby svých dětí z vlastních příjmů.

A kdo ví, někdy třeba díky Facebooku člověk zjistí, že pomoc potřebuje někdo, koho každý den vídá, ale on si o ni nedokáže říct jinak než s pomocí internetové sociální sítě.

RUBRIKY: