Airbnb proti Trumpovi: Dáme lidem přístřeší a důstojnost

Přestože Federální odvolací soud v San Francisku včera zamítl odvolání ministerstva spravedlnosti USA proti rozhodnutí soudu v Seattlu z minulého týdne, čímž dočasně přestává platit kontroverzní dekret proti migraci prezidenta Donalda Trumpa, mobilizují se stále v zemi lidé i celé společnosti, kteří se snaží udělat něco na podporu uprchlíků a imigrantů.

Mezi ně patří i čím dál populárnější internetová webová služba Airbnb. Na  finálovém zápase Super Bowl si zaplatili reklamu, která lidi vybízí k toleranci k jinakosti, vzájmenému respektu a solidaritě.  Finále v americkém fotbale Super Bowl proběhlo letos 7 února a každým rokem ho sledují miliony diváků. Letos to podle televizních statistik bylo až 111 milionů.

„Je jedno, kdo jsi a odkud přicházíš, koho miluješ a koho vzýváš, zasloužíš si někam patřit,“ praví se ve spotu, který je sestaven z tváří různého etnického původu, věku a náboženského vyznání.

Generální ředitel Airbnb Brian Chesky pro kampaň #WeAccept společnosti se nechal slyšet, že organizace po dobu 5 let ubytuje až 100 000 lidí v nouzi. „Začneme ubytovávat uprchlíky, oběti přírodních katastrof a humanitární pracovníky, ačkoli rádi bychom do budoucna ubytovávali i další typy lidí, kteří to budou potřebovat,“ řekl listu Washington Post Brian Chesky.

Reklama jednou jedinkrát nezmiňuje Donalda Trumpa, ani jeho zákaz vstupu uprchlíků ze sedmi muslimských zemí, přesto každý ví, proč vznikla a kam míří.

Společnost Airbnb se proti Trumpově dekretu vymezuje od počátku platnosti dekretu. Není jedinou společností, která se chystá imigrantům pomoci. Kruté opatření vůči imigrantům vybičovalo k iniciativě i jednotlivce. Lidé dobrovolně nabízejí pomoc s ubytováním, poskytnutím potravin, finančních darů aj. Tisíce lidí také vyšlo na protest proti dekretu do ulic amerických velkoměst.

Airbnb dále plánuje věnovat 4 miliony dolarů Mezinárodnímu záchrannému výboru (International Rescue Committee – IRC), jenž pomáhá lidem bez přístřeší po celém větě.

RUBRIKY: