27 000 000 $ pro zaměstnance

ilustrace_05_komiks_obr.1Nevzat Aydin, šéf a zakladatel objednávkové a roznáškové online služby Yemeksepeti.com prodal svoji firmu za 589 milionů dolarů. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby 27 milionů dolarů nevzal a nevěnoval svým zaměstnancům. Když se příběh dostal do tureckých médií, vysvětlil, že výsledek jeho firmy a její hodnota byly dílem týmové práce všech zaměstnanců.

ilustrace_05_komiks_obr.2

„Někteří zaměstnanci se rozbrečeli, někteří křičeli jako šílení a někteří mi poslali děkovné dopisy,“ popsal turecký podnikatel a filantrop. „Bylo to velmi emotivní, protože tím hodně ovlivníte životy ostatních. Najednou si mohou koupit dům, auta. Okamžitě mohou udělat to, co by nikdy nemohli se svým běžným platem. Byla to vážně dobrá věc. Přál bych si, abychom jim mohli dát ještě víc.“ Každý z jeho zaměstnanců si tak mohl k výplatě připočíst ještě 200 tisíc dolarů, tedy pět milionů korun. To je průměrný plat ve firmě za zhruba dvacet let.

ilustrace_05_komiks_obr.3

 

Před třemi lety po prodeji firmy rozdělil svým zaměstnancům miliony i Australan Ken Grenda, dřívější majitel autobusové firmy. Vysloužil si tak titul „nejlepší australský šéf“.

 

RUBRIKY: